
VISHAY
Корпорація Vishay (Vishay Intertechnology, Inc.) є одним з найбільших у світі виробників дискретних напівпровідників (діодів, випрямлячів, МОП-транзисторів, оптоелектроніки та окремих ІС) та пасивних електронних компонентів (резистори, індуктори, і конденсатори). Ці компоненти використовуються практично у всіх типах електронних приладів та обладнання, на промислових, обчислювальних, автомобільних, споживчих, телекомунікаційних, військових, аерокосмічних, енергетичних та медичних ринках. Інновації продукту Vishay, успішна стратегія придбання та послуга "єдиного вікна" зробили його світовим лідером галузі.
Компанія Vishay була заснована у 1962 році доктором Феліксом Зандманом та початково виробляла тільки фольговані резистори та тензорезистори. Згодом керівництвом компанії було посталено мету зробити Vishay единим універсальним оператором з виробництва та постачання різних електронних компонентів, тож у 1985 році Vishay розпочав низку стратегічних закупівель, щоб стати виробником електронних компонентів широкого спектру. Придбання Vishay включає такі відомі бренди та імена, як Siliconix, Telefunken, бізнес інфрачервоних компонентів Infineon, General Semiconductor, Dale, Draloric, Sprague, Vitramon та BCcomponents (колишні компанії з пасивних компонентів Philips Electronics та Beyschlag). Також були придбані окремі дискретні напівпровідникові та модульні лінійки продукції від International Rectifier®, лінійка танталових конденсаторів від KEMET, резисторні компанії Huntington Electric (у складі Huntington, Milwaukee, Central та Mills Resistors), HiRel Systems, MCB Industrie, Holy Stone Polytech та Microsystems Capella.
На даний момент в складі продукції компанії є напрямок з напівпроводників (діоди та випрямлячі, тиристори, ІС, у тому числі для живлення, розумні перемикачі навантаження, microBUCK® - регулятори напруги та струму, VRPower®, аналогові комутатори та мультиплексори, IGBT та MOSFET-транзистори для автомобільної та медичної сфери, оптоелектроніка, трансивери IrDA®, модулі, тощо.), напрямок пасивних компонентів (конденсатори, резистори, термістори, варистори, тощо.) та інщі компоненти (спеціальна магнітика, трансформатори, датчики, чіп-антени, роз'єми, тощо).